Upphandlingen avser transport av biogödsel från beställarens biogasanläggning vid Kungsängens gård i Uppsala till biogödsellager i Uppsala med omnejd. Från och med tidigast hösten 2023 kommer uppdraget även innefatta returtransporter av flytgödsel på retursträckan från vissa gårdar, i begränsad omfattning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen