20564-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjulgrävmaskin
Referensnummer: SE 2017/00071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp och leverans av 1 ny hjulburen grävmaskin i 17,1-20 tons klassen.
21.2417.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144700 Nyttofordon, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen