205659-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Patientövervakningssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Avtal Patientövervakningssystem Region Norrbotten
Referensnummer: 793-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33195000 Patientövervakningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avtal för leverans, installation, anpassning, integration och driftsättning av Patientövervakningssystem, inklusive dokumentation, utbildning och framtida support till Region Norrbottens sjukhus och hälsocentraler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen