Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av offentlig belysning - Älvkarleby kommun
Referensnummer: 7789
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928500 Gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nuvarande avtal löper ut 31.12.2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928500 Gatubelysning, 34928510 Stolpar för gatubelysning, 34993000 Vägbelysning, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus, 50232100 Underhåll av gatubelysning, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen