205702-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Polykarbonatrutor till polisära fordon
Referensnummer: A618.818/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal vars syfte är att fylla Polismyndighetens behov av:
Ersättningsfönster av polykarbonat (PC-rutor) till polisiära fordon, där exempelvis skador på befintliga PC-rutor kräver ett utbyte. Nya PC-rutor avser såldes att ersätta skadade rutor till nya PC-rutor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50117300 Renovering av fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen