205725-2022 - ResultatSverige-Malmö: Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldfast formgjutning
Referensnummer: 21/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser eldfast infodring med tillhörande utrustning i Sysavs förbränningspannor. Gjutningsarbetena utgör en del i Sysavs tekniska revision. I uppdraget ska två metoder kunna erbjudas för eldfast infordring - Traditionell formgjutning samt shotcrete.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen