2. Förfarande
Förfarande
Titel: Musikinstrument och PA-utrustning
Beskrivning: Denna upphandling omfattar Värnamo kommuns behov av musikinstrument och utrustning för undervisning i förskola, skola på både grund- och gymnasienivå samt annan kommunal kulturverksamhet. Upphandlingen avser även tillbehör och reparationer av musikutrustning. Upphandlingen omfattar också lärarinstrument eller andra musikinstrument och annan utrustning vilka är avsedda att användas i professionella sammanhang.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82335:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37300000 Musikinstrument och delar till dessa, 37310000 Musikinstrument, 37315000 Musikinstrument med elektrisk förstärkning, 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument, 37321000 Tillbehör till musikinstrument, 37322000 Delar till musikinstrument, 50860000 Reparation och underhåll av musikinstrument