Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av avfall.
Referensnummer: KK17/422
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513200 Disponering av sopor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser mottagning och behandling av utsorterat matavfall och brännbart hushållsavfall samt brännbart avfall från industri och övrig verksamhet i Nyköpings och Oxelösunds kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 24 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513200 Disponering av sopor, 90511000 Sophämtning, 90513100 Disponering av hushållssopor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen