205850-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Fordonsadministrationssystem (FAS)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFordonsadministrationssystem (FAS)
BeskrivningUpphandlingens syfte är att Kommunen erhåller FAS för administration av Kommunens fordon samt bokningssystem av fordon för korttidshyra som samtliga medarbetare ska ha tillgång till. FAS ska även innehålla digitala körjournaler inklusive GPS.
Intern identifierareUE 24.094
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del