Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsultttjänster inom utveckling generellt.
Referensnummer: UH-2016-438
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter inbjuder Er att lämna anbud på rubricerad upphandling i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Upphandlingen avser IT-konsulter för utveckling av mindre applikationer då främst webbapplikationer för Linköpings kommun.
Upphandlingscenter avser att efter genomförd upphandling teckna avtal med tre (3) leverantörer.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen