2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kanalhuset, entreprenad avseende teknisk upprustning av kontorslokaler, Pilträdet 12
Beskrivning: Entreprenad avseende ombyggnad och teknisk upprustning av kontorslokaler på fastigheten Pilträdet 12. Upphandlingen kräver tecknande av säkerhetsskyddsöverenskommelse samt säkerhetsprövning innan entreprenadkontrakt kan tecknas.
Intern identifierare: FSK 2024/614
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kanalhuset, entreprenad avseende teknisk upprustning av kontorslokaler, Pilträdet 12