205904-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Myndighetsbesiktningar tekniska anordningar Tyresö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMyndighetsbesiktningar tekniska anordningar Tyresö
BeskrivningBesiktningsman inom anordningar som omfattas av hiss- och maskindirektivet samt Kylmaskiner, trycksatta och tryckbärande anordningar, tankar/cisterner samt gasanläggningar.
Intern identifierareKSUH/2025:25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 42123610 Tryckluftsaggregat, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000