20601-2025 - Resultat
Sverige – Verktygsmaskiner – Verkstadsmaskiner 1
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerkstadsmaskiner 1
BeskrivningInköp av två supportsvarvar och en manuell fräs. Huvudsyfte att användas i undervisning och för tillverkning av detaljer som behövs för universitetets egen verksamhet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42600000 Verktygsmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104933:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner