Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34121000 Bussar
Ytterligare klassificering (cpv): 34121100 Bussar för kollektivtrafik
Ytterligare klassificering (cpv): 34121200 Ledade bussar
Ytterligare klassificering (cpv): 34121300 Tvåvåningsbussar
Ytterligare klassificering (cpv): 34121400 Låggolvsbussar
Ytterligare klassificering (cpv): 34121500 Långfärdsbussar