206071-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument för arbetspsykologisk utredning.
Referensnummer: Af-2016/0037 7563
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsförmedlingen inbjuder leverantörer att lämna anbud på denna upphandling som avser successiva leveranser efter avrop av instrument för arbetspsykologisk utredning till Arbetsförmedlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79611000 Jobbsökningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vi efterfrågar instrument inom områdena arbetspsykologiska begåvningstest samt psykologiska instrument som är indikatorer för kognitiv nedsättning i relation till arbete etc.
Huvudområdena som upphandlas är:
— Arbetspsykologiska begåvningstest,
— Psykologiska instrument som mäter kognitiv nedsättning,
— Personlighetsinstrument användbara vid arbetspsykologiska frågeställningar,
— Specifika och sammansatta förmågor,
— Karriär- och yrkesvägledningsinstrument som stöd i en arbetspsykologisk valprocess av arbete och utbildning.
Instrumenten bör förutom på svenska, ha testinstruktion, typexempel, övningsexempel och svarsalternativ på något av följande språk: arabiska, somaliska, tigrinja eller persiska.