206102-2019 - ResultatSverige-Malmö: Arbetskläder för män
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder och skyddskläder Dnr 114-5580-19
Referensnummer: 18/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetskläder och skor samt skyddskläder och skor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18130000 Specialarbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 18800000 Skodon, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arbetskläder och arbetsskor skyddskläder och skyddsskor.