2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mark och exploateringskonsult
Beskrivning: Upphandling gällande mark och exploateringskonsulter
Intern identifierare: 2024-00013IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70110000 Exploatering av fastigheter
Ytterligare klassificering (cpv): 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70122000 Försäljning eller köp av mark, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning, 71300000 Ingenjörstjänster, 71322100 Kostnadskalkylering (byggnadsekonomi) för väg- och vattenarbeten, 71410000 Stadsplanering, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 79412000 Finansiella konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000