206121-2017 - ÄndringSverige-Älmhult: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för bygg, mark- och ledning samt maskinentreprenader.
Referensnummer: 2016.25&27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser VA-avdelningens behov av ny- och ombyggnationer och reparationsarbeten på pumpstationer, vatten- och avloppsreningsverk samt mark- och ledningsarbeten.