Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på personlyftar för leverans till Region Norrbotten, Region Jämtland Härjedalen och Västerbottens läns lansting samt tillhörande kommuner.
Upphandlingen omfattar följande produktgrupper:
2. Stationär lyft (taklyft) för nymontage och selar.