206129-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Trafiksäkerhetsgranskning - Uppdragskonsulter (DIS)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrafiksäkerhetsgranskning - Uppdragskonsulter (DIS)
BeskrivningDIS:et avser Trafiksäkerhetsgranskare, enligt krav från Vägsäkerhetslagen (2010:1362) samt Transportstyrelsen föreskrifter och allmänna råd om vägsäkerhet.
Intern identifierareKOM-420107
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTrafiksäkerhetsgranskning - Uppdragskonsulter (DIS)