206142-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Trosa: Utrustning för avloppsrening
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
KL-system och BDT-anläggningar.
Referensnummer: TSN 2017/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39350000 Utrustning för avloppsrening
II.1.4.
Kort beskrivning
Kompletta KL-system och BDT-reningsanläggningar till Tofsö fritidshusområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
KL-system
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39370000 Vattenanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köp av kompletta KL-system.
BDT-anläggningar
Del nr: 2
Köp av kompletta BDT-anläggningar.