206198-2026 - Resultat
Sverige – Städning – Städ inom hemtjänsten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStäd inom hemtjänsten
BeskrivningOmfattning av städtjänster gäller till de brukare som beviljats serviceinsatsen städ inom Örnsköldsviks kommun. Anbudsgivaren lägger ett anbud på ett eller flera geografiska områden inom Örnsköldsviks kommun. Se GIS karta. https://karta-ext.ornskoldsvik.se/ornkartawebb/st%C3%A4domr%C3%A5den (https://karta-ext.ornskoldsvik.se/ornkartawebb/st%C3%A4domr%C3%A5den) Städfrekvensen per brukare varierar från en gång per vecka upp till en gång var fjärde vecka. Normalfallet har städ var tredje vecka.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114009:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 98514000 Hemtjänst