2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kundundersökningar för Öresundståg
Beskrivning: Öresundståg AB genomför löpande kvalitetsmätningar på sina avgångar i södra Sverige, som ett stöd för att utveckla verksamheten i linje med mål och strategier. Mätningarna ska bland annat ge kunskap och kännedom om kundernas behov, förväntningar och nöjdhet. I denna upphandling ingår följande delar 1. Kundnöjdhetsundersökning ombord 2. Varumärkestracking 3. Observationer 4. Optioner på övriga undersökningstjänster
Intern identifierare: 166/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79310000 Marknadsundersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000