206315-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Miljösamordnare, miljöinventerare och klimatberäkningsspecialist
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMiljösamordnare, miljöinventerare och klimatberäkningsspecialist
BeskrivningDenna upphandling avser konsulttjänster i form av miljösamordnare, miljöinventerare och klimatberäkningsspecialist. Uppdragen avser alla skeden av produktion och projektering för såväl nybyggnationer som ROT-arbeten.
Intern identifierareSISAB 2025/433
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMiljösamordnare, miljöinventerare och klimatberäkningsspecialist