206323-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av kundinformationssystem
Referensnummer: 2020/104 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Affärsverken inbjuder härmed intresserade leverantörer av efterfrågade produkter och tjänster att ansöka om att få lämna anbud på rubricerad upphandling i enlighet med detta dokument, nedanstående instruktioner och bifogade dokument. Underlaget avser att ge en saklig och allsidig information om förutsättningarna för upphandlingen och uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48442000 Programvara för finansiella system, 48444100 Faktureringssystem, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72211000 Programmering av system- och användarprogram, 72212110 Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen