206342-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – PCI/Pace-labb
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPCI/Pace-labb
Beskrivningupphandling av Pace/PCI-labb till Länssjukhuset i Region Kalmar län.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33111700 Angiografilaboratorium, 33111720 Apparatur för angiografi, 33123220 Apparatur för kardioangiografi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPace/PCI-labb