Ramavtalet gäller teknisk konsult till Malmö avloppstunnel inkl anslutningar och Sjölunda pumpstation. Avtalet genomförs i samverkan och gäller samtliga teknikområden för följande moment: tekniskt underlag för tillståndsansökan; systemhandling; förfrågningsunderlag för entreprenadupphandling; övrigt rådgivande arbete m.m.
Avtalet sträcker sig som längst över 8 år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen