206404-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Personbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personbilar och lätta transportfordon
Referensnummer: IU23-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för successiva köp och leveranser av personbilar och lätta transportfordon. Upphandlande myndighet är:
Falkenbergs kommun, Org.nr: 212000-1231
Destination Falkenberg AB, Org.nr: 556862-9454
Falkenbergs Bostadsaktiebolag, Org.nr: 556095-1245
Falkenberg Energi Aktiebolag, Org.nr: 556461-4831
Vatten & Miljö i Väst AB, Org.nr: 556764-7606
Räddningstjänsten Väst, Org.nr: 222000-2964
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34130000 Motorfordon för godstransport, 34136000 Skåpbilar, 34136100 Lätta skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen