See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomitjänster
Beskrivning: Konsulttjänster för att hantera leverantörsreskontra. Kontera och tolka leverantörsfakturor. Timpris för olika konsulttjänster efterfrågas. Bolaget beräknas omsätta ca 388 mkr, beräknas hantera ca 20 000 leverantörsfakturor och ca 46 000 kundfakturor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211000 Redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109156:Lot:1