2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvätteri- och textilservice
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tvätteritjänster och leverans av både förhyrda textilier, cirkulationsgods, tvätt av förhyrt gods och tvätt av kundägt/eget gods. Det ska även finnas möjlighet för kommunen att köpa angivna förhyrda textilier som efterfrågas i upphandlingen. Hyra- och tvätt av entrémattor ingår inte i upphandlingen.
Intern identifierare: KS 2023-394
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98300000 Diverse tjänster, 98311000 Tvättinsamling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Tvätteri- och textilservice 2023