206472-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Medicinska specialisttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR Kirurgi
Referensnummer: UH-2019-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar medicinska rådgivare inom följande områden:
1. Allmän kirurgi
2. Kärlkirurgi
3. Neurokirurgi
4. Plastikkirurgi
5. Thoraxkirurgi
6. Urologi
7. Transplantationskirurgi
Anbud kan lämnas på ett eller flera områden. Varje område utvärderas var för sig.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kirurgi allmän
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121200 Medicinska specialisttjänster, 66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kärlkirurgi
Del nr: 2
Neurokirurgi
Del nr: 3
Plastikkirurgi
Del nr: 4
Thoraxkirurgi
Del nr: 5
Urologi
Del nr: 6
Transplantationskirurgi
Del nr: 7