2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snittblommor, krukväxter och tillhörande produkter
Beskrivning: Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett Ramavtal med en (1) leverantör avseende leveranser av snittblommor, krukväxter och tillhörande produkter. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköping kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com. Anbudet ska vara skrivet på svenska.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03121200 Snittblommor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103652:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar