206492-2023 - ÄndringSverige-Uppsala: Kemiska produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bränd kalk CaO
Referensnummer: 1007877680
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av bränd kalk (CaO) till Anläggning 26, Boländerna Uppsala. Vattenfall AB Heat Sweden.