See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggtjänster Övikshem
Beskrivning: AB Övikshem upphandlar ramavtal avseende byggarbeten för planerat fastighetsunderhåll, akuta underhållsåtgärder samt mindre om- och tillbyggnader samt nyproduktion.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123522:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten