206604-2018 - ResultatSverige-Strömstad: Sopbilar med komprimator
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopbil till Strömstads kommun
Referensnummer: TN/2017-0132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144512 Sopbilar med komprimator
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köpa av en fabriksny sopbil med dieseldrift samt option på gasdrift, med inbyte av befintliga fordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen