206629-2018 - ResultatSverige-Tranås: Diverse livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: IN422877
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Livsmedel till Tranås kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142500 Ägg, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15110000 Kött, 15112000 Fjäderfä, 15119000 Diverse kött, 15119600 Fiskkött, 15130000 Köttvaror, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 15830000 Socker och liknande produkter, 15850000 Pastaprodukter, 15870000 Smaktillsatser och kryddor, 15880000 Speciella näringsprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15891000 Soppor och buljonger, 15892000 Grönsakssafter, vegetabiliska extrakt, peptiska substanser och förtjockningsmedel, 15893000 Torrvaror, 15894000 Behandlade livsmedel, 15896000 Djupfrysta livsmedel, 15897000 Konserverade livsmedel och stridsransoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen