20667-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Reparation och underhåll av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll - Plaskdammar
Referensnummer: TN 2022/0216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren genomför en upphandling av drift- och underhållsåtgärder för två (2) plaskdammar i Norrköpings kommun och avser teckna kontrakt med en (1) vinnande anbudsgivare.
Beställaren planerar att göra om vattenanläggningen i Folkparken under entreprenadtiden.
Uppdraget innefattar öppning, drift, skötsel och underhåll samt stängning av plaskdammarna. Baden är väldigt populära och har många besökare under sommarhalvåret.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se förfrågningsunderlaget för mer info.