206718-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bussar – Stadsbussar till LLT 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStadsbussar till LLT 2024
BeskrivningUpphandlingen avser leverans av stadsbussar till Luleå Lokaltrafik AB.
Intern identifierareKLF 2024/136
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34121000 Bussar
Ytterligare klassificering (cpv): 34121100 Bussar för kollektivtrafik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStadsbussar till LLT 2024