See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elfiske
Beskrivning: Länsstyrelsen inbjuder till anbudslämning gällande elfiske. Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med leverantör som kan utföra kvantitativa elfisken i framför allt kalkade vatten men även lokaler som ingår i länets regionala miljöövervakning. Upphandlingen är uppdelad i två geografiska områden.
Intern identifierare: 581-4585-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77700000 Tjänster i samband med fiske
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: generell del
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med leverantör som kan utföra kvantitativa elfisken i framför allt kalkade vatten men även lokaler som ingår i länets regionala miljöövervakning. Upphandlingen är uppdelad i två geografiska områden.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: SÖDRA delen av länet
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med leverantör som kan utföra kvantitativa elfisken i framför allt kalkade vatten men även lokaler som ingår i länets regionala miljöövervakning. Upphandlingen är uppdelad i två geografiska områden - SÖDRA och NORRA.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: NORRA delen av länet