206767-2023 - PlaneringSverige-Kristianstad: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IoT-system för nyttjandeanalys
Referensnummer: 2023-O000965
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionfastigheter avser att upphandla ett system för analys av nyttjandegrad, med system avses hårdvara och applikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48700000 Verktygsprogram, 48800000 Informationssystem och servrar, 72212461 Programvaruutvecklingstjänster för analys eller forskning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen