206865-2026 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för företagsanalys – Konsultstöd Teknisk Förvaltninginformation
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultstöd Teknisk Förvaltninginformation
BeskrivningHelsingborgshem har ambitionen att genomföra en digital förflyttning som utvecklar bolaget och tar till vara på digitaliseringens möjligheter. Helsingborgshem har därför beslutat att genomföra ett större utvecklingsprojekt kallat TFI, teknisk förvaltningsinformation i avsikt att bemöta de identifierade utvecklingsbehoven. Den här upphandlingen genomförs i avsikt att upphandla extern kompetens som ska hjälpa Helsingborgshem att genomföra TFI.
Intern identifierare2025-00318
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys
Ytterligare klassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79420000 Managementtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000