206888-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tolktjänster – Utbildningstolkar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbildningstolkar
BeskrivningUpphandling av utbildningstolkar (teckenspråkstolkar, skrivtolkar, TSS-tolkning och dövblindtolkar).
Intern identifierare044-26
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
BeskrivningUpphandling avseende utbildningstolkar.