20691-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Obligatorisk ventilationskontroll (OVK)
Referensnummer: 18/135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser OVK på beställarens fastigheter.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Obligatorisk Ventilationskontroll (OVK) i Jönköpings kommun.
Planerad avtalsstart är 2022-07-01.
AUA. 22 Objektets läge
Jönköpings kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71632000 Teknisk provning, 71632100 Ventilkontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen