206964-2019 - ResultatSverige-Örebro: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av produktionsbyråtjänster
Referensnummer: Ks 1403/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på produktionsbyråtjänster för leverans till Örebro kommun.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Denna upphandling avser ramavtal avseende produktionsbyråtjänster.
Örebro kommun handlade produktionsbyråtjänster för ca 1 800 000 SEK 2018.
Angiven volym är endast en uppskattning, inga volymer garanteras under avtalsperioden.
Upphandlande myndigheter
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnr Upphandlande myndighet
212000-1967 Örebro kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72413000 Webbsideutformningstjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79416000 Public relations, 79822500 Grafisk formgivning, 92100000 Film- och videotjänster, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen