Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhål av utemiljö för Ihus och FFAB
Referensnummer: IHUS-2018-0022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll av utemiljön inom Beställarnas fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen