207007-2019 - ResultatSverige-Umeå: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Språkgränd och Geografigränd,Lokalvård Marieberg och Mariehem,Lokalvård Nydalahöjd och Tomtebo, Lokalvård Fridhem, Haga, Sandahöjd samt Ersboda
Referensnummer: 1905
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Bostaden upphandlar städning/lokalvård för fyra olika geografiska områden. För mer information se förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivaren ska själv genom besiktning på plats, ha inhämtat information om åtagandet och omständigheter som kan påverka anbudspriset. Skötselytor ska kontrolleras på plats vad gäller rätt behandling av ytor och val av material etc. Anbudsgivaren bereds tillfälle att under anbudstiden besöka objekten.
För samordning och visning, kontakta Lisa Persson 070 - 349 52 03.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
LOKALVÅRD SPRÅKGRÄND OCH GEOGRAFIGRÄND
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
LOKALVÅRD NYDALAHÖJD OCH TOMTEBO
Del nr: 2
LOKALVÅRD MARIEBERG OCH MARIEHEM
Del nr: 3
LOKALVÅRD FRIDHEM, HAGA, SANDAHÖJD SAMT ERSBODA
Del nr: 4