207035-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bårar – Bårsystem Ambulanssjukvården och Sjukresor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBårsystem Ambulanssjukvården och Sjukresor
BeskrivningUpphandlingen avser Bårsystem Ambulanssjukvården och Sjukresor till Region Halland.
Intern identifierareRS250473
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33192160 Bårar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000