207067-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Datortomografer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDatortomografer
BeskrivningOmfattning ser ut enligt nedan:DT1 - Primärt hantera akut flöde och i drift dygnet runt. Större undersökningsrum med möjlighet för ett bord med större skannlängd.DT2 - Primärt polikliniska kontroller men även interventioner och kranskärlsundersökningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102589:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning