207078-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Wadköpingsgatan – Nyproduktion.
Referensnummer: 0139/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling med 2 huvuddelar. En avseende nybyggnation av radhus och en andra av flerfamiljhus. Möjlighet att lämna anbud på en eller båda huvuddelarna.
Totalentreprenad.
Skede: Lagakraft vunnen detaljplan.
Projektchef: Mattias Ström.