207079-2017 - ÄndringSverige-Nyköping: Renoveringsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renovering 3 bostadshus Malmvägen-Biblioteksvägen-Nävekvarn.
Referensnummer: 17/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Renovering med nya kök och Prefab. badrum. Nytt avlopp och nya vattenledningar, ny ventilation. Förstärkt el inom lägenheterna. Byte av fönster. Nya golv och målning av väggar och tak m.m.
Ombyggnaden i 5 huvudetapper med kvarboende hyresgäster i respektive etapp. Totalt berörs 107 lägenheter.